S Nymburkem prohra o 11

Sérií tří venkovních utkání jsme zahajovali v sobotu podvečer na palubovce mistra. Nymburk měl v nohách náročné utkání v lize mistrů, ale na jeho vstupu do zápasu to nebylo vůbec znát. Utkání totiž začalo velkou střeleckou show, a to hlavně z rukou domácích. V půlce první čtvrtiny už to bylo 20:10. K lepšímu výkonu probral náš tým až Stevanovič, který byl v našem dresu hodně vidět, hlavně v první půli. V druhé čtvrtině domácí pokračovali v ostrostřelbě a na náš koš se valil buď rychlý protiútok nebo trojkový projektil a Nymburk si celkem pohodlně vystřílel vedení 47:29. Naštěstí se naši borci srovnali a dokázali do poločasu upravit alespoň na 51:39.

V druhém poločase si domácí sice drželi velmi dobré procento střelby, ale z našich hráčů spadla veškerá tréma či přehnaný respekt a začali hrát svou hru a, světe div se, ono to najednou šlo. Ke Stevanovicovi se přidali i další hráči, dobré sdílení míče v útoku začalo dělat problémy domácím a jejich náskok se začal pomaloučku vytrácet. Dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby Svejcar snižuje na 92:79 a Láďa Pecka pak ještě upravuje na konečný stav 92:81.

V dobrém světle se ukázal nový hráč, jenž je u nás na čtrnáctidenní try-out Wallace. I když je s týmem teprve chvilku, dokázal se prosadit. Slušný výsledek v Nymburce dává naději na lepší časy, doufejme jenom, že naši hráči budou v nastoleném trendu pokračovat i nadále. Další utkání sehrají totiž už ve středu, v rámci Alpe Adria Cupu zajíždí do Vídně.

ČEZ Basketball Nymburk – SLUNETA Ústí nad Labem 92:81 (30:20, 51:39, 74:59)

Body domácí: Smith 16, Kříž a Bohačík po 11, Wright, Benda a Hruban všichni po 10, Brodnik 8, Lawrence 7, Pumprla 5, Peterka 4
Body hosté: Pecka 14, Houška 13, Stevanovic a Svejcar po 12, Wisseh 8, Wallace 7, Šotnar, Martin a Šteffel všichni po 5
Trojky: 30/16 – 30/9
Trestné hody: 5/4 – 10/8
Doskoky: 40 - 28
Osobní chyby: 16 - 14